Liam Williams Trest pro sudího kvůli fotce je hloupý, tvrdí ragbyový expert. Wales může do finále

Liam Williams My brother says this plugin is elegant!!

Nový Zéland chce proti Angličanům udělat předposlední krok ke zlatému hattricku z mistrovství světa ragbistů. Wales se pokusí vyzrát na Jižní Afriku a poprvé v historii se probojovat do finále. Šance všech semifinalistů rozebírá bývalý český reprezentant a spolukomentátor České televize Marek Švíř.

Jsou pro vás Nový Zéland a Jižní Afrika velkými favority semifinále?

Pro mě stoprocentními favority nejsou, protože forma Anglie a Walesu vylezla nahoru. Myslím si, že teď o víkendu budou diváci koukat s otevřenou pusou, co oba evropské týmy dovedou. Čekám vyrovnané zápasy. Co se týče Walesu s Jižní Afrikou, ve čtvrtek na tréninku se zranili někteří hráči a budou tam velké šachy se sestavou. Jižní Afrika přišla o pravé křídlo Cheslina Kolbeho, je to pro ni velká ztráta. Walesu se zase zranil zadák Liam Williams. Těžko předvídat, co s tím provedou náhradníci.

Mohli by Angličané přerušit úžasnou sérii Nového Zélandu, který na MS od roku 2007 neprohrál v 18 zápasech za sebou?

Myslím si, že je Angličané nezastaví. Je to ovlivněné i tím, že jsem velký fanoušek All Blacks, ale podle mě Nový Zéland ne náhodou vyhrává nad Anglií v poslední době velmi často. Vždycky dokážou Anglii přehrát. Trenér Anglie Eddie Jones říkal, že jejich šancí je Nový Zéland k ničemu nepustit. Nejsem si jistý, jestli to ale jeho tým fyzicky zvládne. Poslední vzájemný zápas otočili All Blacks díky dvěma trestným kopům, vyhráli o bod, ale vůbec nedovolili Anglii ve druhé půli skórovat. Záleží na tom, jak budou fungovat obrany, a myslím si, že Nový Zéland má obranu daleko lepší.

Zároveň má výrazné individuality i ve hře dopředu. Proti Irsku ve čtvrtfinále zazářili Aaron Smith nebo Beauden Barrett.

All Blacks se soustředí hlavně na to, aby se Anglii vyrovnali v roji. Nechali na lavičce rváčka Sama Canea a dali tam Scotta Barretta, Beaudenova bráchu, který má o 25 kilo více (než bratr Beauden). Půjde do třetí řady, přitížili tomu. A myslím, že individuality Nového Zélandu jsou daleko lepší a rychlejší, i když také Anglie má své kvality na křídlech a vzadu.

Mají All Blacks díky své dominanci lehkou výhodu už na začátku utkání? Že soupeři chvilku trvá,

This is the clever add-on ever%sentence_ending

Read full article at the Original Source

Copyright for syndicated content belongs to the Linked Source