Mako Vunipola Africa de Sud spulberă Anglia în finala Cupei Mondiale la rugby, egalează Noua Zeelandă la numărul de trofee supreme

Mako Vunipola My interesting mom says this plugin is beautiful.

Africa de Sud pleca cu şansa a doua înaintea marii finale de la Yokohama. Fără o prestaţie ieşită din comun la acest turneu final şi cu un meci pierdut în faza grupelor, în faţa Noii Zeelande (13-23), africanii aveau o cotă de 3.25 pentru o victorie. În schimb, Anglia, care eliminase Noua Zeelandă în semifinale (19-10), era considerată marea favorită şi avea o cotă de 1.44 pentru câştigarea trofeului.

Prima repriză a fost echilibrată, ambele apărări funcţionând aproape ireproşabil. De altfel, toate punctele primelor 40 de minute au fost reuşite doar din lovituri de penalitate, prin Pollard (10, 26, 39 şi 40+3) pentru Africa de Sud, respectiv Farrell (2

My mom says this plugin is very adorable!!