Brodie Retallick Ţara Galilor, prea firavă pentru războiul cu Noua Zeelandă. Lecţie de rugby în finala mică de la Cupa Mondială

Brodie Retallick This is another helpful plug-in!!

Tripla campioană mondială şi câştigătoarea ultimelor două editţii a mai atenuat din deziluzia eşecului din semifinale şi s-a răzbunat pe adversarii din finala mică, împotriva cărora a înscris 6 eseuri.

Ţara Galilor a rezistat doar 30 de minute în partida jucată vineri dmineaţa. Noua Zeelandă a pornit cu motoarele turate şi conducea deja cu 14-0 după primul sfert de oră, eseuri Moody (6) şi Barrett (14), ambele transformate de Mo’unga. Galezii au avut replică şi au pus 10 puncte pe tabelă printr-o încercare transformată, Amos (20) şi o lovitură de penalitate Patchell (2