Ben Smith Nový Zéland bere aspoň bronz, proti ragbistům Walesu položil šest pětek

Ben Smith This is another helpful component!!

Velšský rojník Ross Moriarty je tvrdě atakován novozélandskými protihráči v utkání MS o bronz.


| foto: Reuters

Novozélandští ragbisté se z mistrovství světa v Japonsku vrátí domů přece jen s medailí. Po dvou zlatých z posledních šampionátů získali bronz, v pátečním souboji porazili Wales 40:17, když už v prvním poločase položili čtyři pětky. Finále Anglie – Jižní Afrika se hraje v sobotu od 10.00 českého času, vysílá ČT Sport.

Nový Zéland – Wales 40:17 (28:10), sestřih utkání

Křídelní útočník Ben Smith, veterán a na šampionátu spíš náhradník, po krásných individuálních akcích v závěru poločasu položil svou 38. a 39. pětku v národním mužstvu.

Tím zlomil odpor vzdorujícího Walesu, Nový Zéland v posledním sedmi minutách půle soupeři utekl ze 14:10 na 28:10.

Program MS v ragby

výsledky a program

Třiatřicetiletý Ben Smith se zároveň rozloučil s reprezentační kariérou a svou 39. pětkou za All Blacks překonal dosavadní rekord svého legendárního předchůdce Jonaha Lomu.

„I když je to bronz, tak je pro nás důležitý. Po porážce v semifinále jsme se chtěli v Japonsku loučit důstojně. Myslím si, že jsme odehráli slušný turnaj, nepovedl se nám jeden zápas a byl konec. Tak to chodí,“ řekl novozélandský kouč Steve Hansen.

Souboj zklamaných a poražených ze semifinále neměl maximální napětí, zápasy o bronz však zase bývají líbivé pro diváky. Ragbisté víc riskují, víc se hraje rukama, nespoléhá se tolik na poziční kopy.

Novozélanďané, před turnajem největší aspirant na zlato, v semifinále nedokázali prorazit anglick

This is the fancy ingredient ever%sentence_ending

Read full article at the Original Source

Copyright for syndicated content belongs to the Linked Source