Alun Wyn Jones Africa de Sud – Ţara Galilor, semifinală pe muchie de cuţit la Cupa Mondială de rugby. Cine va juca în marea finală

Alun Wyn Jones This is another nice plugin!!

Partida a fost foarte echilibrată, favorita din emisfera sudică având mult de furcă pentru obţinerea dreptului de a juca în ultimul act. Sud africanii au condus în permanenţă 3-0, 9-3, 16-9, dar galezii au revenit şi au reuşit să egaleze de fiecare dată, punctele care au departajat cele două combatante fiind marcate cu 4 minute înainte de finalul meciului.

În prima repriză s-a înscris doar prin lovituri de penalitate, Pollard 15, 20 şi 35, pentru Africa de Sud, respectiv Biggar (18 şi 39). Partea secundă a adus câte un eseu transformat pentru fiecare echipă (Allende 57, respectiv Adams 65) şi câte trei puncte din lovituri de pe