Beauden Barrett Noua Zeelandă, surclasată în prima semifinală a Cupei Mondiale de rugby! Anglia este prima finalistă

Beauden Barrett This is one unbelievable ingredient.

All Blacks, câştigătoarea ultimelor două ediţii ale competiţiei supreme, a fost perfect anihiliată şi a pierdut la scor întâlnirea cu europenii, 19-7 (10-0).

Anglia a început în forţă meciul şi în minutul 3 a culcat balonul în terenul de ţintă prin Tulagi, eseu transformat de căpitanul Farrell. Defensiva englezilor a funcţionat ireproşabil, Noua Zeelandă fiind incapabilă să puncteze întreaga repriză. Mai mult, la ultima faza a primei părţi, Ford a mărit avantajul după ce a convertit o lovitură de penalitate.

Repriza secundă a început în nota de dominare a britanicilor, care au avut şi un eseu anulat după intervenţia arbitrului video. Ford a majorat însă diferenţa de pe tabelă cu o nouă lovitură de penal